خرید و فروش کودهای داخلی و وارداتی بدون مجوز سازمان خاک و آب تعطیل!

دریافت مجوز ثبت کود کامل مایع منیزیم Mg
دسامبر 12, 2016
نمایش همه

photo_2016-12-12_14-55-18

⛔️⛔️ #خبرفوری

نامه حجتی(وزیر جهاد کشاورزی) به کلیه روسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها :
خرید و فروش کودهای داخلی و وارداتی بدون مجوز سازمان خاک و آب تعطیل!

(وزارت جهادکشاورزی)
سامانه پیام کوتاه تعیین اصالت کود راه اندازی شد
با راه اندازی سامانه پیام کوتاه ثبت کود، خریداران برای اطمینان از اصالت انواع مواد کودی خریداری شده می توانند شماره ثبت برچسب روی بسته کود را به شماره ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ پیامک کنند.
خریداران می توانند در این سامانه با ارسال اطلاعات و مشخصات ماده کودی مورد نظر از تقلبی نبودن محصول خریداری شده، اطمینان حاصل کنند.
اقدام مزبور در بهبود وضعیت تولید، عرضه و مصرف مواد کودی موثر و از هزینه های اضافی کشاورزان در خرید و مصرف کودهای تقلبی و بی کیفیت و زیان رسان به محیط زیست ،جلوگیری می کند.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی آیین نامه ثبت و کنترل کیفی انواع مواد کودی را ۲۱ آذرماه سال ۹۳ ابلاغ کرد و بر لزوم ثبت، کنترل کیفی، ساماندهی تولید، توزیع مواد کودی و ارتقاء کیفیت آنها، با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود تاکید کرد.
طبق این آیین نامه؛ مؤسسه تحقیقات خاک و آب مأمور شد تا ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ آئین نامه مزبور شیوه نامه اجرایی ثبت مواد کودی در کشور را تدوین و ابلاغ کند و متعاقب آن تمام تولید کنندگان و واردکنندگان مواد کودی موظف به ثبت تمامی مواد کودی تولیدی و وارداتی خود در این مؤسسه شدند.
همچنین براساس آیین نامه یاد شده عرضه و فروش تمامی مواد کودی از تاریخ ۲۱ آذرماه سال ۹۴ بدون شماره ثبت مؤسسه تحقیقات خاک و آب ممنوع شد.

?⭕️@kimiakoodpars

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *